Dr. Kovalchuk
що таке артроскопія коліна?
Артроскопія Колінного Суглоба
- це малоінвазивна методика, яка дозволяє хірургам-ортопедам оцінити
і в більшості випадків пролікувати - цілий ряд станів, що
впливають на колінний суглоб.
Під час процедури хірург-ортопед робить невеликі розрізи-проколи (портали) в ураженому суглобі, а потім вставляє крихітну HD-камеру та волоконну оптику для освітлення внутрішнього простору. Потім зображення, отримані за допомогою камери, проектуються на HD-екран в операційній.
Переваги Артроскопії Коліна
  • Багато точок огляду колінного суглобу
    Головною перевагою, яку дає артроскопія, це здатність оглядати всі ділянки зсередини з великої кількості точок огляду. У минулому доступ до деяких з цих областей вимагав артротомії - хірургічного втручання, при якому був виконувався великий відкритий розріз та вивих колінної чашечки. Така операція часто несла ризик додаткової травми суглоба колінного суглоба.
  • Золотий стандарт діагностики
    На відміну від відкритої хірургії, артроскопічне втручання на колінному суглобі зазвичай мінімально пошкоджує навколишні м'які тканини. І, хоча більшість хірургів-ортопедів продовжують покладатися на рентген та МРТ для попередньої діагностики, більшість з них згідні з тим, що артроскопія є найкращим доступним діагностичним інструментом.
  • Динамічний метод діагностики та лікування
    Артроскопія надає багато такої інформації про суглоб в динаміці, яку не можна отримати під час інших методів обстеження. МРТ - чудовий інструмент для оцінки структури м'яких тканин, але він статичний та не надає тактильної інформації, яка може бути отримана при зондуванні м'яких тканин та оцінці їх за допомогою безпосереднього візуального спостереження у збільшувальну HD-оптику.
  • Мікроінвазивне лікування
    Під час артроскопії колінного суглобу використовуються спеціально розроблені лише для даного виду процедур мікроінструменти, які лишають мінімальні зміни на тканинах суглобу. Такий підхід гарантує швидке відновлення після операції.
Поширені
травми коліна
Що потребують артроскопії
Реконструкція передньої хрестоподібної зв'язки (ПХЗ | ПКС) та відновлення розірваного меніска є одними з найбільш часто виконуваних артроскопічних операцій.

Усередині коліна ці структури виконують різні функції. Передня хрестоподібна зв'язка допомагає стабілізувати та підтримувати суглоб. Також, у коліні є два меніски. Ці місяцеодібні-подібні "подушки" хряща допомагають захистити гладкий суглобовий хрящ, тобто «підкладку» кісток, що дозволяє їм плавно ковзати одна проти одної під час руху. Травма ж або втрата суглобового хряща призводить до артрозу колінного суглобу. Ці структури також діють як амортизатори, розподіляючи навантаження по колінному суглобі.

Травми менісків, як і передньої хрестоподібної зв'язки, є частим явищем, особливо у спортсменів. Більше того, ортопеди часто бачать їх у поєднанні один з одним. Це може бути наслідком травм, понесених одночасно або послідовно; тобто людина з порваною передньою хрестоподібною зв'язкою (ПХЗ) має більший ризик пошкодити меніски. Статистика показує, що понад 60% пацієнтів, у яких діагностовано розрив передньої хрестоподібної зв'язки, також мають розірваний меніск. Протягом останніх років було продемонстровано гендерну різницю у травмах передньої хрестоподібної зв'язки серед молодих спортсменок. Жінки в 2-5 разів частіше розривають передню хрестоподібну зв'язку ніж чоловіки, в залежності від виду спорту.

Деякі пошкодження менісків можна лікувати нехірургічно, відпочиваючи, лікувальною фізкультурою та модифікацією активностей, наприклад пошкодження у пацієнтів старшого віку в результаті дегенеративних процесів. У такому випадку гарний результат дає використання ортобіологічних ін'єкційних технологій.

Однак у молодої активної людини відмова від реконструкції передньої хрестоподібної зв'язки або відновлення меніска, швидше за все, призведе до стійкої нестабільності та болю в коліні, а також створить підґрунтя для розвитку деформуючого артрозу, якщо вона не забажає суттєво обмежити та модифікувати свою спортивну діяльність.

Як це працює?
1
МРТ Колінного Суглобу
Потрібно зробити МРТ Колінного Суглобу
(1.5 Тесла + катушка для коліна)
2
Консультація
Ми проведемо огляд і підберемо найкращий
варіант лікування вашого коліна. Обов'язково візьміть диск з МРТ на консультацію.
3
Операція
Ми пролікуємо пошкодження меніску, травму хряща та розрив зв'язок колінного суглобу через невеликі проколи по 4-5 мм.
4
Раннє навантаження
Вже через кілька годин після операції ви зможете самостійно ходити.
5
1 день в клініці
У більшості випадків, через 6 годин після артроскопії ви зможете поїхати додому. .
6
Ощадний режим 5-7 днів.
Перший тиждень бажано провести в спокійному режимі з метою зменшення набряку після операції.
7
Реабілітація
Швидке відновлення від пари тижнів після операції на меніску до кількох місяців після пластики передньої хрестоподібної зв'язки
Записатись на консультацію
Вкажіть своє ім'я та номер телефону,
і ми зв'яжемося з вами протягом дня.
Також, з нами можна зв'язатись через
Viber/Telegram за номером (050) 81-888-18.
Натискаючи на кнопку, ви даєте згоду на обробку персональних даних і погоджуєтесь з політикою конфіденційності
НАШІ КОНТАКТИ


(044) 333-48-85
Колл-центр Клініки CitiDoctor
Просп. С. Бандери 17/1 (карта)

(050) 81-888-18
Робочий Тел. Лікаря
Ми в соціальних мережах: